

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.7 mm |
| Width | 3.7 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 4.7 mm |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Max Power Dissipation | 1.1 W |
| Max Collector Current | 1.5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 465 V |
| Transition Frequency | 4 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 mV |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 10 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 9 V |
| Max Cutoff Collector Current | 1.5 A |
| Transistor Type | NPN |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
